Developed in conjunction with Ext-Joom.com

5-go sierpnia na zaproszenie prezesa fundacji Urszuli Kozłowskiej odbyły się warsztaty oddechowe. Celem warsztatów było: podniesienie umiejętności zachowania spokoju i hartu ducha w trudnych sytuacjach oraz poprawienie zrozumienia emocji i ich wpływu na pracę uczestnika programu.

Warsztaty prowadziła Anna Alalawi, która pracowała w Niemczech 2010-2013 w Centrum ArtOfLiving oraz w Indiach 2013-2014 Centrum ArtofLiving Bangalore. Pani Anna jest trenerem technik oddechowych, medytacji i jogi oraz terapeutą masaży olejowych ajurwedyjskich.

Jak zapewnia prezes fundacji na rzecz Ziemi Milickiej - Urszula Kozłowska będzie kontynuacja tego typu warsztatów. Dokładny termin podany będzie na stronie fundacji. Zapraszamy.

Powstanie warszawskie wybuchło we wtorek, 1 sierpnia 1944 roku, o godzinie 17, określanej godziną "W" -  na rozkaz Komendanta Głównego AK gen. Tadeusza Komorowskiego "Bora" w Warszawie wybuchło powstanie. Była to największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Powstanie planowane na kilka dni, trwało ponad dwa miesiące. Jego militarnym celem było wyzwolenie stolicy spod niezwykle brutalnej niemieckiej okupacji, pod którą znajdowała się od września 1939 r.
1 sierpnia 1944 r. do walki w stolicy przystąpiło ok. 50 tys. Powstańców, z których co czwarty liczyć mógł na to, że rozpocznie ją z bronią w ręku.
Przez 63 dni powstańcy prowadzili heroiczny bój z wojskami niemieckimi. Powstanie upadło 2 października 1944 r. przedstawiciele KG AK podpisali układ o zaprzestaniu działań wojennych w Warszawie.
W godzinę "W" w Miliczu włączono na minutę syreny alarmowe. Pod krzyżem Solidarności przedstawiciele władz oraz mieszkańcy złożyli kwiaty i znicze. Powstańców uczcili również strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej. Chwilę później musieli wyjechać, aby pomagać mieszkańcom naszego powiatu.

6 lipca ponad 40-osobowa grupa dzieci i opiekunów z Donbasu na Ukrainie, gdzie obecnie trwają walki pomiędzy prorosyjskimi rebeliantami a armią ukraińską, przyjechała do Prusic. Na zaproszenie burmistrza Piotra Lecha dzieci przyjechały na jeden dzień do Milicza. Spędziły u nas czas na poznawaniu naszych okolic i spływie kajakowym Baryczą z Nowego Zamku do tamy w Sławoszowicach. Na zakończenie pracownicy OKM i IT zorganizowali ognisko przy stanicy wędkarskiej. Dziękujemy w tym miejscu władzom koła PZW za udostępnienie miejsca oraz Zakładowi Usług Komunalnych za dostarczenie drewna na ognisko.

W związku z remontem sieci ciepłowniczej w okresie od 14 lipca do 30 lipca 2017 r. Pływalnia Milicka Fala będzie nieczynna. Siłownia, sala fitness i wypożyczalnia rowerów będą w tym okresie dostępne.

Plywalnia 2017

drzewa kochac potrafia

pupile

djrobo

elektromont

Kultura
Konkurs Poezji Śpiewanej im. Agnieszki Osieckiej
Występ artystów z Gruzji
Koncert Wielkopostny Amadei Amici
Spektakl baletowy Sofija pt. Skrzydła
Polifonia - Ach te karnawały ...
Sport
MUKS Ziemia Milicka vs KS Jelenia Góra.
Uroczyste otwarcie Orlika Lekkoatletycznego
Memoriał Zdzisława Rokity
2 Turniej Samorządowców
4 Bieg Karpia
Sesje Rady Miejskiej
39 sesja Rady Miejskiej w Miliczu
38 sesja Rady Miejskiej
37 sesja Rady Miejskiej w Miliczu
36 sesja Rady Miejskiej w Miliczu
35 sesja Rady Miejskiej
Sesje Rady Powiatu
28 sesja Rady Powiatu
27 sesja Rady Powiatu
26 sesja Rady Powiatu
25 sesja Rady Powiatu
24 sesja Rady Powiatu
Zdrowie
Nowotwory krwi atakują. Zachorowań będzie więcej
Są leczeni bez planu. Problem dotyczy ponad 2 miliony osób
Zarządzenie NFZ utrudni leczenie HCV?
Jesteśmy leczeni płynami? Skala płynoterapii rośnie
Polskiej służbie zdrowia brakuje 3-5 mld zł
Kuchnia
Teo Vafidis o sekretach greckiej kuchni
Jak sprawdzić jakość kawy?
Pączek vs. pączek. Jak wybrać ten najmniej kaloryczny?
Taka jest prawdziwa włoska pizza
Sekret domowego rosołu
TVPM - Telewizja Powiatu Milickiego - 2017r.