Developed in conjunction with Ext-Joom.com

W piątek 2-go czerwca Alicja Szatkowska – prezes Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych odebrała z rąk Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka Odznakę Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka Infantis Dignitatis Defensori.

 

Na uroczystość wręczenia odznaczenia przybyli: senator Jarosław Duda, poseł Sławomir Piechota, wiceburmistrz gminy Milicz Sławomir Strzelecki, przewodnicząca Rady Miejskiej Halina Smolińska, wicestarosta Paweł Herl, przewodniczący Rady Gminy Krośnice Piotr Morawek, sekretarz gminy Krośnice Adam Głowiński, prezes Fundacji KOM Edyta Defratyka, dyrektor Szkoły Podstawowej KOM Anna Przybyło, Art.-Zbyt reprezentował Andrzej Wojtyczka, dyrektor SP2 Jolanta Wybierała, dyrektor Przedszkola Samorządowego Elżbieta Gągała.

Po zakończeniu części oficjalnej oraz występie dzieci, Alicja Szatkowska wraz z Rzecznikiem Praw Dziecka Markiem Michalakiem odpowiadali na pytania podczas krótkiej konferencji prasowej. Do której oglądnięcia zapraszamy w materiale poniżej.

To krótki wykład Joanny Bzdzioń na temat budowania relacji z dziećmi, który odbył się 27 maja podczas 1 Dyktanda Plenerowego. Przepraszamy, za jakość materiału był on kręcony z ręki. Warto jednak posłuchać.

Kościół Katolicki w swojej liturgii obchodzi dziś święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. W tym dniu również swoje święto obchodzą ludowcy. Jak informuje nas oficjalna strona PSL – „To jedno z najpiękniejszych polskich świąt wyrosłe w tradycji narodowej, ludowej i chrześcijańskiej, które utrwaliło się w świadomości mieszkańców wsi i stało się jej niezbywalną spuścizną. Nierozłącznie towarzyszy historii Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jego początki łączą się z zaraniem Ruchu Ludowego w Polsce. Inicjatywa powołania obchodów tego dnia została podjęta 30 maja 1903 r. na posiedzeniu Rady Naczelnej w Rzeszowie – przyjęta jednogłośnie.”

Obchody Święta Ludowego w Miliczu rozpoczęła msza św. w kościele pw. św. Andrzeja Boboli. Następnie sztandary oraz zgromadzeni przeszli pod pomnik Jana Pawła II gdzie złożyli kwiaty. Po części oficjalnej miliccy ludowcy przy dźwiękach kapeli ludowej Pierstniczanie udali się do restauracji Pelikan, gdzie starosta milicki Krzysztof Osmelak wręczył kapeli pamiątkowe wyróżnienie za 10 lat istnienia.

Dzisiaj w auli I LO w Miliczu odbyły się Targi Pracy i Edukacji organizowane przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Miliczu oraz Powiatowy Urząd Pracy w Miliczu. Swoje oferty prezentowali przedsiębiorcy lokalni jak spoza Milicza. Były też stoiska szkół oraz uczelni wyższych.  Zainteresowani mogli porozmawiać z doradcą zawodowym czy też poćwiczyć technikę masażu serca pod okiem zawodowego ratownika medycznego.

drzewa kochac potrafia

pupile

djrobo

elektromont

Kultura
Konkurs Poezji Śpiewanej im. Agnieszki Osieckiej
Występ artystów z Gruzji
Koncert Wielkopostny Amadei Amici
Spektakl baletowy Sofija pt. Skrzydła
Polifonia - Ach te karnawały ...
Sport
MUKS Ziemia Milicka vs KS Jelenia Góra.
Uroczyste otwarcie Orlika Lekkoatletycznego
Memoriał Zdzisława Rokity
2 Turniej Samorządowców
4 Bieg Karpia
Sesje Rady Miejskiej
38 sesja Rady Miejskiej
37 sesja Rady Miejskiej w Miliczu
36 sesja Rady Miejskiej w Miliczu
35 sesja Rady Miejskiej
34 sesja Rady Miejskiej
Sesje Rady Powiatu
27 sesja Rady Powiatu
26 sesja Rady Powiatu
25 sesja Rady Powiatu
24 sesja Rady Powiatu
23 sesja Rady Powiatu Milickiego
TVPM - Telewizja Powiatu Milickiego - 2017r.